Kültür ve Sanat Kulübü

Örnek Resim

Sanat aktiviteleriyle uğraşan çocuklar yabancı dilden matematiğe kadar çok geniş bir alanda başarılı olmakta, zekâ ve kişilik gelişimleri olumlu yönde etkilenmektedir.

Bu gelişimi öğrencilerimizde yakalayabilmek amacıyla sınıflarımızdan özellikle müzik, tiyatro gibi alanlarda yetenekli öğrencilerimizden oluşturduğumuz Müzik ve Tiyatro Kulüplerimizle çok sayıda sosyal ve kültürel etkinliğe imza atmaktayız.

Müzik Kulübü

Müzik merkezli sanatsal faaliyetler, özellikle enstrüman eğitimleri öğrencilerimizin algılarını açma, dikkatlerini toparlama, kendilerini ifade etme ve özgüvenlerini geliştirme noktasında gelişimlerini olumlu yönde destekler. Bu sebeplerle her öğretim yılında en az iki branşta enstrüman kursları düzenliyor, tüm sınıflarımızda ritim çalışmaları yaptırıyor, mini konserler ile öğrencilerimizin yeteneklerini sergilemelerine imkan veriyoruz.

Tiyatro Kulübü

İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizden oluşan Tiyatro kulübümüz, öğrencilerimizin kendilerine güvenlerinin oluşturulması, kendilerini disiplinize ve motive etmeleri, başkalarıyla işbirliği noktasında onlara yardım etmektedir. Kulüp öğrencilerimiz rehber öğretmenler denetimde her dönem en az 2 oyun sergilemekte, bölgemizde gerçekleştirilen tiyatro yarışmalarına katılmaktadırlar.