Halep İçin Destek Büyüyor

Halep İçin Destek Büyüyor

Savaş mağduru Haleplilere yeni yuvaları İdlib’te yardım için eğitim kurumlarının ve meslek odalarının çabası tüm hızıyla sürüyor. Son olarak Ankara Beşfen Koleji, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası da Halep için harekete geçti.
 
Beşfen Koleji öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri 5 bin lirayı öğretmenleriyle birlikte ziyaret ettikleri Kızılay Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’na teslim etti. Minik öğrencilerin Halepli kardeşlerine yardım için gösterdiği hassasiyetin herkese örnek olması gerektiğini ifade eden Güllüoğlu, bağış makbuzunu hazırlayıp öğrencilere teslim etti.
 
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kızılay Topluluğu ise Halep’e yardım için kermes düzenledi. Öğrencilere destek için kermesi ziyaret eden Genel Müdür Güllüoğlu, emeği geçen herkese ve kermesin düzenlenmesi için destek veren üniversite yönetimine teşekkür etti.
 
Genel Merkezi ziyaret eden Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası ise kuyumcuların desteğiyle topladıkları 41 bin lirayı, Genel Müdür Dr. Güllüoğlu’na teslim etti. Bağış karşılığında makbuzlarını ileten Güllüoğlu hayırseverlerin bu duyarlı davranışlarının devamını diledi.


https://www.kizilay.org.tr/Haber/HaberArsiviDetay/3211